Για τρίτη συνεχή χρονιά  η «Μαθητική Παρέα», η ηλεκτρονική μας εφημερίδα, έδωσε το δικό της ξεχωριστό «παρών » στην καθημερινότητα της μαθητικής κοινότητας και της τοπικής κοινωνίας.

Μπολιάστηκε δυναμικά από τη φρεσκάδα ,τη χαρά, την όρεξη για δημιουργία  και συνεργασία των μαθητών μας που σφράγισαν με τις πρωτοβουλίες τους τη φυσιογνωμία της εφημερίδας μας.

Το σημαντικότερο:τα παιδιά μας εκφράστηκαν δημιουργικά, επικοινώνησαν, εμπλούτισαν γνώσεις, εξέλιξαν δεξιότητες μέσα σε ένα κλίμα που τα ίδια δημιούργησαν και υποστήριξαν με τρόπο ιδιαίτερο.

Ελπίζουμε, και την επόμενη χρονιά, μετά την καλοκαιρινή ανάπαυλα, να συνεχίσουμε το  ίδιο δυναμικά με ακόμη  μεγαλύτερη συμμετοχή και ,προπάντων, δημιουργικό ενθουσιασμό.

Υπεύθυνες της παιδαγωγικής ομάδας είναι οι κυρίες : Βίσκα  Αικατερίνη και Στρατέα  Χριστιάνα

Επισκεφτείτε        την εφημερίδα μας στο :      math-parea-gym-naxou