ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

1.   Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος  στις 20/10/2012  το 1ο Γυμνάσιο Νάξου    πήρε μέρος στη 1η φάση του 73ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά  «Ο ΘΑΛΗΣ». Ο διαγωνισμός διοργανώνεται κάθε χρόνο  από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία , ολοκληρώνεται σε 3 φάσεις και μπορούν να πάρουν μέρος μαθητές της Β και Γ τάξης Γυμνασίου.

Οι μαθητές που πήραν μέρος στον 74o Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Ο Θαλής» είναι:

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΤΑΞΗ

ΓΚΟΤΖΙΑΣ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΑΠΡΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ

ΚΑΡΑΦΥΛΛΙΔΗΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΚΛΟΥΒΑΤΟΥ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΣ  ΦΡΙΞΟΣ

ΞΕΝΑΚΗ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΑΡΟΥΣΗΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΚΟΥΤΕΛΙΕΡΗΣ  ΜΙΧΑΛΗΣ