Στις
10/3/2009 η χορευτική ομάδα του 1ου Γυμνάσιου Νάξου πήρε μέρος
στους
Αγώνες Χορού των Περιφερειακών Μαθητικών Καλλιτεχνικών
Αγώνων
2009, στις Κυκλάδες. Οι αγώνες
πραγματοποιήθηκαν στη Σύρο.
Υπεύθυνοι για τη συμμετοχή στο
διαγωνισμό ήταν οι καθηγήτριες του σχολείου
μας: η κ. Μανωλά Σοφία και η
κ. Παπούλια Ιωάννα.
Στο
χορευτικό του σχολείου μας συμμετέχουν οι μαθητές:
|
ΑΓΟΡΙΑ |
|
ΚΟΡΙΤΣΙΑ |
1 |
Τσελέντης Εμμανουήλ |
1 |
Μπαρδάνη Ειρήνη |
2 |
Μανδηλαράς Αντώνης |
2 |
Τριανταφύλλου Ειρήνη |
3 |
Σέργης Πέτρος |
3 |
Τσακωνιάτη Μυρτώ
|
4 |
Μανταδάκης Γεώργιος |
4 |
Ξενάκη Ειρήνη |
5 |
Βουδιάς Δημήτριος |
5 |
Σιδερή Αικατερίνη |
6 |
Καραγιάννης Ιωάννης |
6 |
Γιοσμά Δέσποινα |
7 |
Ματάκιας Γεώργιος |
7 |
Βουδιά Στέλλα |
8 |
Βρεττός Κων/νος |
8 |
Τσελέντη Νικολέτα |
|
|
9 |
Μπίτζιου Φλώρα |
|
|
10 |
Μελισσουργού Ευδοκία |
|
|
11 |
Φλεριανού Ευαγγελία |
Στις 13/3/2009 το 1ο
Γυμνάσιο Νάξου πήρε μέρος στους Αγώνες Ζωγραφικής
των Περιφερειακών Μαθητικών
Καλλιτεχνικών Αγώνων 2009, στις Κυκλάδες.
Το θέμα των Μαθητικών Αγώνων Ζωγραφικής
2008-2009 ήταν:
«Η
Παιδεία αλλάζει τον κόσμο ».
Από το
σχολείο μας συμμετείχαν οι μαθητές:
|
ΤΜΗΜΑ Α1 |
|
ΤΜΗΜΑ Β1 |
|
ΤΜΗΜΑ Γ1 |
1 |
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ |
1 |
ΓΑΒΡΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ |
1 |
ΑΠΕΙΡΑΝΘΙΤΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ |
2 |
ΓΡΥΛΛΑΚΗ ΑΝΝΑ |
2 |
ΑΛΙΜΠΕΡΤΗ ΑΝΤΩΝΙΑ |
2 |
ΒΟΒΤΣΙΝΑ ΛΑΖΑΡΟΣ |
3 |
ΚΑΡΛΟΒΙΤΣ ΜΑΡΙΑ |
3 |
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ |
3 |
ΓΕΩΡΓΙΕΒΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ |
4 |
ΑΔΕΛΦΟΥΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ |
4 |
ΒΑΣΑΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ |
4 |
ΑΛΜΠΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ |
|
ΤΜΗΜΑ Α2 |
5 |
ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ |
5 |
ΓΡΥΛΛΗ ΜΑΡΙΑ |
1 |
ΜΠΙΤΖΙΟΥ ΦΛΩΡΑ |
6 |
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ |
6 |
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΝΙΚΟΣ |
2 |
ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΦΛΩΡΑ |
7 |
ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ |
7 |
ΑΞΑΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ |
3 |
ΜΑΝΩΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ |
|
ΤΜΗΜΑ Β2 |
8 |
ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ |
4 |
ΚΟΛΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ |
1 |
ΠΟΛΙΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ |
9 |
ΚΑΡΑΒΙΑ ΕΛΕΝΗ |
5 |
ΜΑΤΑΚΙΑ ΛΟΥΪΖΑ |
2 |
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ |
|
ΤΜΗΜΑ Γ2 |
6 |
ΚΟΒΑΡΣΚΑ ΚΩΝ/ΝΑ |
3 |
ΠΙΤΤΑΡΑ ΑΝΤΩΝΙΑ |
1 |
ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ |
7 |
ΜΑΤΑΚΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ |
4 |
ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ ΣΠΥΡΟΣ |
2 |
ΜΑΝΔΗΛΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ |
|
ΤΜΗΜΑ Α3 |
5 |
ΜΑΝΤΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ |
3 |
ΚΑΡΑΒΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ |
1 |
ΠΑΓΚΑΛΙΔΗ ΑΝΝΑ |
6 |
ΜΑΡΓΕΛΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ |
4 |
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ |
2 |
ΦΛΕΡΙΑΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ |
|
ΤΜΗΜΑ Β3 |
|
ΤΜΗΜΑ Γ3 |
3 |
ΠΡΕΒΟΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ |
1 |
ΣΩΡΟΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ |
1 |
ΠΥΡΠΙΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ |
4 |
ΦΥΡΟΓΕΝΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ |
2 |
ΠΟΛΥΚΡΕΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ |
2 |
ΣΕΡΓΗΣ ΠΕΤΡΟΣ |
5 |
ΤΟΛΑΚΗΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ |
3 |
ΠΟΛΥΚΡΕΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ |
3 |
ΠΡΩΤΟΝΟΤΑΡΙΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ |
|
|
4 |
ΧΑΝΙΩΤΟΥ ΜΑΤΙΝΑ |
4 |
ΤΣΑΜΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
|
|
|
5 |
ΤΖΟΥΑΝΗΣ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ |
5 |
ΤΣΙΑΒΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ |
|
|
6 |
ΚΑΡΟΥΑΝΑΣ ΙΩΣΗΦ |
6 |
ΞΥΔΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ |
|
|
7 |
ΤΟΥΛΟΥΠΗ ΜΗΝΑ |
7 |
ΠΑΣΣΟΣ ΜΑΝΟΛΗΣ |
Υπεύθυνος για τη συμμετοχή των παιδιών στους αγώνες ήταν ο καθηγητής
καλλιτεχνικών κ. Πολυκρέτης Μιχάλης.
ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΤΟΥ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΝΑΞΟΥ
Στο
διαγωνισμό αυτό της ζωγραφικής απονεμήθηκε το 1ο βραβείο στο
έργο
του μαθητή του Γ3 τμήματος ,
Φίλιππου Πρωτονοταρίου.
|